Czarci pazur

Wyraźnie zwiększa radość z ruchu, wspomagając jego płynność.

Naturalnie mocny preparat dietetyczny. Na produkcję 1 kilograma ekstraktu HorseLine Czarci pazur zużyliśmy aż 4 kilogramy suszonego korzenia hakorośli. Doskonale sprawdza się w naturalnej terapii przeciwzapalnej oraz przeciwbólowej aparatu ruchu jak również w przypadkach nieżytu dróg oddechowych, zaburzeniach trawienia czy przepływu żółci, stanach zapalnych wątroby, czy chorobach autoimmunologicznych. U koni sportowych doskonale sprawdza się jako środek chondroprofilaktyczny. Wykazuje także działanie wyciszające/ uspokajające.
Wyraźnie zwiększa radość z ruchu, wspomagając jego płynność.

Opakowanie 300g wystarcza na 30 dni.
Opakowanie 700g wystarcza na 70 dni.

Zastosowanie:

Rehabilitacja – w trakcie rekonwalescencji po urazach i operacjach aparatu ruchu, zapalenie stawów, kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa układu kostno-stawowego, zapalenie kaletek maziowych, mięśniobóle, w stanach zapalnych ścięgien i więzadeł.
Sport – ochrona i regeneracja aparatu ruchu, sztywność stawów i mięśni, bóle kręgosłupa i grzbietu, opuchlizny, nakostniaki. Nerwowość i pobudliwość.
Senior – sztywność, zmniejszona ruchomość stawów, osteoporoza, choroby reumatyczne i artretyczne.

Skład:  100% ekstrakt z czarciego pazura 4:1
Do produkcji tego preparatu użyliśmy najwyższej jakości surowców klasy premium posiadających certyfikat: HG (Human Grade).

Dawkowanie/24h
Konie (500 kg m.c.): 2 miarki
Kuce: 1 miarka

Miarka dołączona do opakowania zawiera 5g produktu (wartość orientacyjna)

Uwaga! Nie stosować u klaczy ciężarnych i w okresie laktacji.
Doping! Preparat należy odstawić na 48 godzin przed zawodami.

Sposób podania: wymieszać z paszą treściwą.
Porada: najlepszy efekt można uzyskać po przeprowadzeniu 8 tygodniowej kuracji, po czym należy zrobić 3 tygodniową przerwę i powrócić do suplementowania w razie potrzeby.

W ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania różnymi preparatami ziołowymi. Jedną z głównych roślin leczniczych stosowanych w krajach rozwiniętych jest czarci pazur, czyli hakorośl rozesłana (Harpagophytum procumbens). Roślina zawdzięcza swoją nazwę wyglądowi owoców, które mają wyrostki o charakterystycznych haczykowatych zakończeniach. W warunkach naturalnych występuje w niektórych krajach afrykańskich. W Afryce rośnie prawie sto gatunków roślin leczniczych, które znalazły szerokie zastosowanie komercyjne i są dostępne na rynku międzynarodowym (Van Wyk, 2015). W pierwszej kolejności trzeba wymienić właśnie czarci pazur. W celach leczniczych stosuje się wtórne bulwy spichrzowe, a głównym światowym eksporterem jest Namibia…


Sprawdź koniecznie inne produkty:Skip to content