Jak prawidłowo smarować kopyta

Jak używać smarów do kopyt aby uzyskać jak najlepsze efekty pielęgnacji? 

Przeczytaj przygotowany przez nas poradnik, w którym dowiesz się jak prawidłowo smarować kopyta aby utrzymać ich najlepsze nawilżenie i doskonałą kondycję przez cały rok! 

Jak nakładać HoofBalm na kopyto krok po kroku: 

  1. Dokładnie oczyść kopyto z wszystkich zanieczyszczeń (odchody, błoto, piasek, ziemia itp.).
  2. W przypadku kiedy kopyto jest bardzo mocno zabrudzone należy umyć je przy użyciu wody i delikatnej szczotki tak aby nie zniszczyć zewnętrznej ochronnej warstwy puszki kopytowej zwanej warstwą glazurową. 
  3. Przed nałożeniem preparatu warto upewnić się, że kopyto jest SUCHE, łącznie z koronką ponieważ nawet lekko wilgotna puszka kopytowa nie będzie w stanie wchłonąć aplikowanego preparatu tłuszczowego – “oliwa zawsze na wierzch wypływa”
  4. Na dokładnie oczyszczone i osuszone kopyto równomiernie nakładamy preparat:
  • w pierwszej kolejności, po podniesieniu nogi konia do góry aplikujemy balsam na podeszwę, strzałkę oraz na piętki. W przypadku kiedy koń boryka się z gnijącą strzałką pomijamy obszar objęty zmianami chorobowymi aby było możliwe nałożenie w tym miejscu lekarstwa.
  • po postawieniu końskiej nogi na czystym i suchym podłożu (najlepiej przygotowalnia lub korytarz stajni) równomiernie pokrywamy balsamem koronkę oraz zewnętrzną warstwę ściany puszki kopytowej

Po zakończonej pielęgnacji warto odczekać z koniem 5 do 10 minut w suchym i czystym miejscu przed wyprowadzeniem go na padok lub do boksu (szczególnie jeśli koń stoi na trocinach) aby zastosowany preparat mógł się wchłonąć. 

 

 

HorseLinePRO HoofBalm
Organiczne serum aktywnie stymuluje intensywną regenerację i odżywienie kopyt.

Uelastycznia, pielęgnuje oraz zabezpiecza przed czynnikami chorobotwórczymi. Utrzymuje długotrwałe nawilżenie, chroni przed pękaniem i przesuszeniem. Regularna aplikacja serum pozwala utrzymać stan kopyt w perfekcyjnej kondycji.Skip to content