Niedobory i ich wpływ na kopyta.

Zdrowe kopyta u konia – co stosować aby uniknąć niedoborów.

Niedobory witaminowo mineralne w organizmie należą do najczęstszych przyczyn złego stanu kopyt. Pękająca puszka kopytowa, nawracające infekcje np. w obrębie białej linii czy strzałki oraz tendencja do podbić mogą świadczyć o zaburzonym stosunku miedzi do cynku lub o niedoborze któregoś z nich. Podaż tych pierwiastków we właściwych proporcjach, czyli odpowiednio Zn:Cu 3:1 lub 5:1 jest kluczowym elementem do zażegnania tych problemów. Witamina H, bardziej znana jako biotyna wpływa na wytrzymałość i elastyczność rogu kopytowego, a jednoczesne podawanie jej wraz z witaminami z grupy B jest gwarancją najwyższej skuteczności i przyswajalności. Naturalnym, wysoce dostępnym źródłem witamin z grupy B są drożdże i beta glukany. Związki krzemu, np. krzemionka paszowa są niezbędne dla procesów regeneracji tkanki łącznej, stabilizacji jej struktury oraz syntezy kolagenu i elastyny, które są jednymi ze składowych tworzywa kopyta. 

Dbałość o utrzymanie w organizmie konia witamin, minerałów i składników odżywczych na odpowiednim poziomie pomoże uniknąć wystąpienia niedoborów, które mają degradujący wpływ na cały organizm, również kopyto.

Preparat Hoof’s Help świetnie sprawdzi się w przypadku kiedy puszka kopytowa naszego konia potrzebuje “bomby” witaminowej, która w ekstremalnych przypadkach pomoże uporać się z niedoborami witaminowo – mineralnymi i kompleksowo wzmocni struktury kopyta. BiotinMax to produkt zawierający wszystkie niezbędne witaminy i minerały we właściwych proporcjach oraz dziennych stężeniach gwarantujących utrzymanie puszki kopytowej we właściwej kondycji. 

Hoof’s Help to optymalna kombinacja składników aktywnych dla absolutnej regeneracji kopyt. Kompozycja ta pozwala utworzyć niezwykle zwartą i wytrzymała strukturę puszki. Wysoka koncentracja biotyny, cynku oraz mikroelementów w formie chelatowej jest gwarancją doskonałej biodostępności. Preparat zalecany jest w przypadkach wyjątkowo złej kondycji kopyt (kruche, łamliwe, pękające, wolno przyrastające, po ochwacie) wymagających błyskawicznej regeneracji oraz poprawy tempa przyrostu.

BiotinMAX Mieszanka paszowa uzupełniająca o optymalnej koncentracji składników odżywczych decydujących o prawidłowym tempie wzrostu i mocnej strukturze rogu kopytowego. Podwyższona zawartość Biotyny, Dl-metioniny oraz cynku pomaga w wytworzeniu niezwykle mocnych i zdrowych kopyt. Zalecamy stosować u koni mających problem z kruchym, łamliwym rogiem kopytowym oraz pękającą mało elastyczną puszką kopytową.Skip to content