Suplementy dla koni na kopyta – kiedy stosować?

„Bez kopyt nie ma konia.” – prawda czy fałsz?

Zdecydowanie prawda!

Nie mamy wpływu na to z jakimi kopytami rodzi się źrebak, ale poprzez odpowiednią pielęgnację oraz dietę możemy w istotny sposób wpłynąć na ich kondycję. Do najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, które decydują o dobrych kopytach należą: praca wykwalifikowanego podkuwacza, ściółka w boksie oraz odpowiednia dawka ruchu. Mając na uwadze fakt, że kopyta rosną sezonowo nie bez znaczenia jest optymalizacja diety o określonej porze roku, która odgrywa istotną rolę w jakości kopyt. W okresie zimowym puszka kopytowa jest twardsza ale zdecydowanie wolniej przyrasta. W czasie letnim obserwujemy zdecydowanie szybszy przyrost słabszego jakościowo kopyta, które częściej się kruszy, pęka i jest bardziej podatne na infekcje.

Dlatego aby uzyskać optymalne tempo przyrostu w okresie zimowym i mocne, zdrowe kopyto w okresie letnim rozpocznij suplementację już dziś. Jesień to najlepszy czas na wdrożenie preparatów Hoof’s Help lub BiotinMax do diety Twojego konia aby w sezonie letnim nie martwić się złym stanem rogu kopytowego naszych koni.

 

Hoof’s Help to optymalna kombinacja składników aktywnych dla absolutnej regeneracji kopyt. Kompozycja ta pozwala utworzyć niezwykle zwartą i wytrzymała strukturę puszki. Wysoka koncentracja biotyny, cynku oraz mikroelementów w formie chelatowej jest gwarancją doskonałej biodostępności. Preparat zalecany jest w przypadkach wyjątkowo złej kondycji kopyt (kruche, łamliwe, pękające, wolno przyrastające, po ochwacie) wymagających błyskawicznej regeneracji oraz poprawy tempa przyrostu.

 

 

BiotinMAX Mieszanka paszowa uzupełniająca o optymalnej koncentracji składników odżywczych decydujących o prawidłowym tempie wzrostu i mocnej strukturze rogu kopytowego. Podwyższona zawartość Biotyny, Dl-metioniny oraz cynku pomaga w wytworzeniu niezwykle mocnych i zdrowych kopyt. Zalecamy stosować u koni mających problem z kruchym, łamliwym rogiem kopytowym oraz pękającą mało elastyczną puszką kopytową.

 Skip to content